Proje Hakkında

Anadolu’ da yetişip sanat çalışmalarını Türkiye dışında farklı coğrafyalarda sürdüren sanatçılarımızın yaşam serüvenlerine odaklanacak, deneyimlerini genç sanatçılarla ve sanatseverlerle paylaşacağız.

İnsan yapısı gereği üreten bir varlıktır. Sanat, varoluşun bu gereğini estetik, entelektüel ve kolektif bir yapının gereksinimleri içerisinde yeni bir yaşam alanı yaratmak, katkıda bulunmak olgusu ile sanatçıları sınırların ötesine taşımıştır. Sanatçı yaratma edimi ile dünyaya seslenen bir ruh değil midir?

‘’Geleceği kurmak’’ idealiyle sınırları ortadan kaldıran bu proje; sanatçı, genç sanatçılar ve sanatseverleri bir araya getirip kendi kendilerini keşfetmesinde bir ışık daha yakmak gayretidir.

‘’Bu proje’’ yeni çağa yeni bir bakış açıcı kazandırmak ve sınırları aşmak amacıyla yola çıkmıştır. İçsel gerekliliklerden kaynaklanan sanatın, Türkiye topraklarından evrensel ruha ve ifadesine vardıran sanatçılarımızın doğalarını topraklarımızda yeniden yeşertmek misyonunu üstlenmiştir. Sanatın da doğa gibi kendine ait gerçekliğinin vücut bulmuş halidir.

PROJE EKİBİ

Nazlı Işık

Proje Sahibi | Yöneticisi

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünden 2014 yılında mezun oldum. 2018 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Grafik Tasarımı bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Yurt içi, yurt dışında karma sergi ve fuarlarda yer aldım. Sanat çalışmalarıma Ankara’ daki atölyemde devam etmekteyim. Farklı projelerde yer aldım ve son olarak 10 Soruda 1 Sanatçı projesi bir süreç şeklinde ilerlemektedir.

Vecdi Uzun

Proje Danışmanı

1959 Mersin doğumludur. İşletme ve Felsefe Lisans mezunu olup, Sanat Tarihi eğitimine devam etmektedir. Başlangıçta banka ve finans sektöründe üst düzey yönetici ve daha sonra bir dış ticaret şirketinde ortak olarak iş hayatını sürdürmüştür. Yayınlanmış romanları ve bazı resim sanatçıları anlatan biyografik kitapları bulunmaktadır. Şu an çeşitli gazete ve dergilerde başta “Genç Ressamlar” olmak üzere plastik sanatçıları tanıtıcı yazılar ve sanat yazıları yayınlamaktadır.

Tülay Çağlar KADI

Basın Danışmanı

Sanat Tasarım Fakültesi mezuniyetinin sonrasında Tarih alanında yüksek lisans eğitimi ile devam eden Tülay Çağlar Kadı farklı kültür sanat platformlarında, popüler düzeyde yayın içerikleri oluşturmaktadır. Eğitimci kimliğiyle özel bir vakıf üniversitesinde "Mentör Eğitimci" olarak görev almaktadır. Mecmua İstanbul dergisinin Genel Yayın Yönetmenidir. 

“Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?”

David Hume

Hadi birlikte bir şeyler inşa edelim.